Yenileniyor
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyon
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkari
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • İstanbul
  • İzmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • K.Maraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
%-2.24
BIST 1,087
%0.01
Dolar 7.63
%-0.03
Euro 8.98
%0.11
Altın 469.99
REKLAM

IOC, 16 sporcuyu diskalifiye etti

814 defa okundu kategorisinde, 18 Kas 2016 - 12:36 tarihinde yayınlandı
IOC, 16 sporcuyu diskalifiye etti

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 16 sporcuyu, doping testlerinin pozitif çıkması nedeniyle 2008 Pekin Olimpiyatları’ndan diskalifiye etti.

IOC’den yapılan açıklamada, 2008 Pekin Olimpiyatları’nda yarışan sporculara ait depolanmış örnekler üzerinden yapılan doping testlerinin pozitif çıkmasından dolayı çeşitli branşlardaki 16 ismin konusu geçen olimpiyattan geriye dönük olarak diskalifiye edildiği belirtildi.

Denis Oswald, Gunila Lindberg ve Uğur Erdener’den oluşan IOC Disiplin Komisyonu tarafından diskalifiye edilen sporcuların isim, branş, madalya ve ülkeleri şöyle:

Khasan Baroev (Güreş-Gümüş-Rusya), Irina Nekrassova (Halter-Gümüş-Kazakistan), Vitaly Rahimov (Güreş-Gümüş-Azerbaycan), Khadzhimurat Akkaev (Halter-Bronz-Rusya), Natalya Davydova (Halter-Bronz-Ukrayna), Chrysopigi Devetzi (Üç adım atlama-Bronz-Yunanistan), Mariya Grabovetskaya (Halter-Bronz-Kazakistan), Dmitry Lapikov (Halter-Bronz-Rusya), Asset Mambetov (Güreş-Bronz-Kazakistan), Denys Yurchenko (Sırıkla atlama-Bronz-Ukrayna), Iryna Kulesha (Halter-Belarus), Maya Maneza (Halter-Kazakistan), Vita Palamar (Yüksek atlama-Ukrayna), Nizami Pashayev (Halter-Azerbaycan), Vladimir Sedov (Halter-Kazakistan), Elena Slesarenko (Yüksek atlama-Rusya).

Haber Editörü : Tüm Yazıları
1987 doğumlu araştırmacı-gazeteci. 2009 yılında Ankara Üniversitesi İletişi Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Mesleğe aynı sene yerel bir gazetede muhabir olarak başlayan yazarımız şuan Türkiye'nin en büyük internet gazetesi olan AYESOFT 'ta yazarlık yapmakta.