Milas Belediyesi tarafından düzenlenen Turhan Selçuk’un Sanatı Sempozyumu ve 12. Turhan Selçuk Uluslararası Karikatür Yarışması Ödül Töreni kapsamında yenilenen Turhan Selçuk Karikatürlü Park, yenilenen yüzü ve içerisinde bulundurduğu eserlerle ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaya devam ederken kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin çirkin hedefi haline geldi.

Çocukların sanatla buluşacağı bir alan oluşturmak için Turhan Selçuk Karikatürlü Parkı düzenleyen, duvarlarını karikatürlerle donatarak vatandaşların hizmetine sunan Milas Belediyesi, Milas geneline yeni park alanları kazandırmak ve mevcut parkların bakımını yapmak için mesai harcarken bir yandan ruhu kötü kişilerin yaptığı çirkin saldırıların izlerini yok etmek için uğraş veriyor.

 

PARKA YAPILAN 2. ÇİRKİN SALDIRI

Turhan Selçuk Karikatürlü Park’ın duvarlarını karalayan, elektrik panosuna zarar veren kimliği belirsiz kişilerin saldırısı karşısında büyük üzüntü duyduğunu belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Parkımız daha önce de çirkin bir saldırıya maruz kalmış, parktaki oyun grupları kullanılamaz hale gelmişti. Bizler bir yandan çocuklarımıza farklı ortamlar sunmak için çalışmalarımızı yürütürken, öte yandan sorumsuz insanların çirkin saldırısına maruz kalmak gerçekten çok acı verici bir durum.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı