Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Güzel Sanatlar Akademisi; ''Dijital Altyapı- Video Art, Video Kurgu, Video İçerik Üretimi, Video Çekim Teknikleri, Temel Animasyon, Karakter Tasarımı, Çizgi Roman ve Dijital İllüstrasyon'' olmak üzere 8 farklı alanda dijital sanat eğitimi veriyor.

Bu kapsamda Güzel Sanatlar Akademisi’nde dijital sanat üzerine eğitim alan öğrencilerin hazırlamış oldukları ''Dijital Zemin'' sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

''Dijital Zemin'' başlıklı sergi açılışına Küçükçekmece Belediyesi Özel Kalem Müdürü İlker Çetinkaya, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Gürbey ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Sergi açılışında konuşan Özel Kalem Müdürü İlker Çetinkaya, "Gönül ister ki savaşların olmadığı, çocukların ölmediği bir Dünya’da daha neşeli sergiler açalım. Dijital sanat ve sanatın her türlüsü çocukları, gençleri ve yetişkinleri iyiye, doğruya ve daha fazla sorgulamaya itiyor. Bu sorgulamaya ülkemizin ve Dünyamızın ihtiyacı var." dedi.

Hibya Haber Ajansı