Bu iddia aynı zamanda birçok İsrail medyasında da yayınlandı.

Dagens Nyheter'e göre, Majid'in işe alındığı Ocak ayında Stockholm'deki İsrail büyükelçiliğine atılan el bombası sonrasında ortaya çıkmış olmalı. Mossad'a göre bu saldırı İran tarafından emredilmiş olmalı.

Öte yandan İsmail Abdo liderliğindeki rakip çete Rumba'nın da İran rejimi için çalıştığı söyleniyor.

İsveçli terör araştırmacısı Hans Brun verilerin dikkatle yorumlanması ancak ciddiye alınması gerektiğini söyleyerek ''Diğer ülkelerden gelen bilgilere her zaman dikkat etmelisiniz. Onların çıkarları var, bizim de çıkarlarımız.'' dedi.

Perşembe günü İsveç güvenlik polisi SÄPO, İran'ın İsveç'te ve diğer eyaletlerde şiddet eylemleri gerçekleştirmek için suç ağlarını kullandığını doğruladı ancak herhangi bir ağın adını vermedi.

Rawa Majid, 2018 yılında Türkiye'ye taşınarak Türk vatandaşlığını aldı. Ağustos 2020'den bu yana, özellikle ciddi uyuşturucu suçları ve cinayete hazırlık nedeniyle uluslararası alanda aranıyor. Majid kendisini hem diğer suç çeteleriyle hem de eski Foxtrot üyeleriyle çatışma halinde. Kendisi İsveç'te, özellikle de Stockholm ve Uppsala bölgesindeki patlamalar ve silahlı saldırılarla bağlantısı olan kişilerden biri. Şiddet dalgası sırasında hem failler hem de mağdurlar çoğunlukla çocuklardı. Kurbanlar aynı zamanda Rawa Majid'in rakipleri ve eski arkadaşlarının yanı sıra üçüncü şahısların da akrabalarıydı.

 

 

 

 

Hibya Haber Ajansı